A GOP-2.1.1-08 Pályázaton elnyert támogatás segítségével beszerzett gépek jelentős javulást eredményeznek a gyártás során fellépő környezeti terhelésünk tekintetében! Az új gépek kiválasztásánál kiemelten figyeltünk arra, hogy a fajlagos teljesítmény és a hatékonyság növelése mellett, a gépen dolgozók komfortosabb és biztonságosabb körülményeket kapjanak.
A legjelentősebb eredményt a korábban használt EHT típusú élhajlító berendezés lecserélésével értük el. A 6000 mm munkahosszra képes gépet, egy 2000 mm-es és egy 4000 mm-es munkahosszal rendelkező, Adira gyártmányú gépre cseréltük, melynek közös használata szintén 6000 mm munkahosszt eredményez. A két gép együttes használatához a korábbi gép teljesítményfelvételének 1/3-a elegendő és a fajlagos hidraulikafolyadék felhasználás is 1/3-ára csökkent. Kisebb alkatrészek gyártásánál, ahol nem kell a teljes kapacitást használni, ez a különbség még látványosabb.
Az újonnan beszerzett gépek mindegyike korszerű, CE irányvonalak szerinti biztonsági berendezésekkel van ellátva. Fénysorompók, automatikusan működő védőpajzsok és utolsó generációs lézersugaras biztonsági rendszer (PLS) védi az üzemeltetőket a sérülésektől, balesetektől. Ezen felül ezeknek a gépeknek a zajterhelése is jóval alacsonyabb, mint a lecserélt gépeké. Az NC vezérelt gépeken a kezelőpult a felhasználó testi adottságaihoz állítható, így téve komfortosabbá a napi munkát.
A rendkívül precíz gépek jóval kisebb selejtszázalékkal dolgoznak, így itt is csökken a felesleges energiafogyasztás és a hulladék keletkezése.
Az informatikai területen történő fejlesztéseknél is az az elsődleges célunk, hogy munkánkkal minél kisebb mértékben terheljük a környezetet. Ezért az eszközök és gépek beszerzésénél mindig megvizsgáljuk, hogy hosszú távon milyen hatást gyakorol a felhasználókra és a környezetre. Mindig előnyben részesítjük az olyan megoldásokat, amelyek nem használnak fel a szükségesnél több energiát és amelyeknél a hulladék és károsanyag keletkezése minimális.
Példa erre az, hogy a PC-k beszerzésénél mindig megvizsgáljuk, hogy a leendő felhasználó munkájához mely konfiguráció illeszkedik a legjobban és szükségtelenül nagy teljesítményű elemet nem építtetünk be. Így alkalmanként azt is elérjük, hogy a szokványos konfigurációk energiafogyasztásának tizedével működő PC-t vásárolunk! Ehhez a törekvésünkhöz illeszkedik, hogy munkacsoportonként, anyag és energiatakarékos, multifunkciós eszközök (nyomtató, fax, lapolvasó) kerültek beüzemelésre, illetve minden CRT monitort a kisebb fogyasztású és a felhasználókra is kevesebb káros hatást gyakorló LCD monitorra cseréltünk.